CTLHR10-06 TR13 PBFREE
- 型號描述:
Diode 600 V 10A Surface Mount TLM364
DIODE STANDARD 600V 10A TLM364
- 型號:
- CTLHR10-06 TR13 PBFREE
- 品牌:
- Central Semiconductor Corp
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 3-SMD, Flat Leads
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 25 ns
- Technology
- Standard
- Capacitance @ Vr, F
- 42pF @ 4V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 10A
- Supplier Device Package
- TLM364
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 175°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.7 V @ 10 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 10 µA @ 600 V